Gyümölcsészet

Hagyományos gyümölcsfajták? – Tudjunk meg többet róluk!

Gyümölcsész program az Írottkő Natúrparkban

– csörgőalma – eperalma – batul – Mosánszki – véralma –

– lószilva – fehér cseresznye – sózókörte – vajkörte – berkenye –

Az Írottkő Natúrparkért Egyesület az ősi gyümölcs-tájfajták megőrzésére 2021-ben új projektet indított az Agrárminisztérium támogatásával.

A program fő célja a helyi tájfajták biodiverzitásának megőrzése. Az egyesület arra törekszik, hogy a helyi lakosság körében elinduljon egy közös –tettekre váltható – gondolkodás a helyi gyümölcsfajták felfedezésére, megkeresésére, lehetőség szerint beazonosítására és szaporítására, hozzájárulva ezzel a megőrzésükhöz és fennmaradásukhoz.

Az egyesület szemléletformáló környezeti nevelési programja keretében szeretné megismertetni a lakosság és az ifjúság körében is a tájfajták megőrzésében rejlő lehetőségeket.

Terveink között szerepel vesszőgyűjtő és oltónap szervezése, valamint tájséta a fellelhető fajták meglátogatására. Emellett a minden évben megrendezendő Natúrparki Vetélkedő keretében is szeretnénk kiemelten megjeleníteni a témát.

Önnek is van régi, gyümölcs tájfajtája? Vagy tud a szomszédban egy igazán zamatosat?

Érdeklődjön az alábbi elérhetőségeken és csatlakozzon programjainkhoz!

Mindannyiunk közös érdeke, hogy értékes gyümölcsök teremjenek a házi kertekben.