Gyümölcsész adatbázis

Tájfajták térképe – Írottkő Natúrpark

2021-ben az Írottkő Natúrparkért Egyesület az Agrárminidsztérium támogatásával gyümölcsész programot indított, melynek egyik célja a helyi lakosság által ismert régi gyümölcsfajták megkeresése.

Utolsó pillanatban vagyunk, hiszen lassan eltűnik egy olyan generáció, amelyben még mindenkinek természetes volt a gyümölcsfák oltással történő szaporítása.
A száz éves fák elöregszenek és ha nincs tudomásunk az értékükről és létezésükről, eltűnnek az értékes gyümölcsök az asztalokról. Az egyesület térképes felmérést készít a még fellelhető fákról, melyhez várjuk a kert tulajdonosok segítségét is a gyumolcsesz.naturpark@gmail.com email címen.

Ha ismer a szomszédban egy öreg, zamatos gyümölcsű, vagy különleges nevű gyümölcsfát, írjon nekünk e-mail címünkre.

Alább elérhető az Írottkő Natúrpark tájfajtáinak térképe. (Bal felső sarokba kattintva az összes helyi fajta látható. A térképen látható helyjelző ikonokra kattintva az adott fáról ugrik fel információ és fotó).

Segítsen adatbázisunkat építeni!